Jakie możliwości zawodowe oferuje absolwentom Wrocław? Czy mogą oczekiwać rozwoju na rynku pracy?

2020-12-28 12:52:48, Artykuł partnera

Wrocław należy do największych w kraju i zarazem najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miejscowości. Jednocześnie budzi zainteresowanie studentów z rozmaitych części Polski ze względu na obecność prestiżowych uczelni, jak m.in. Politechnika Wrocławska czy Akademia Sztuk Pięknych. Wiadomo, że wielu z nich po zakończeniu kształcenia zostanie w swoim mieście uniwersyteckim kierując się na poszukiwanie opłacalnej, rozwojowej pracy. Jakie mają na to szanse?

W tym stale rozwijającym się mieście dla każdej osoby znajdzie się praca (sprawdź dział Praca Wrocław i znajdź ofertę pracy). Wrocław jest atrakcyjny dla inwestorów z kraju oraz zagranicy, dlatego zapotrzebowania na nowych pracowników nie brakuje. Możliwości rozwoju są zapewniane młodym ludziom po zakończeniu większości kierunków studiów, gdyż oprócz popularnych zawodów powiązanych z branżą gastronomiczną i spożywczą, Wrocław jest też siedzibą wielu ośrodków akademickich - zarówno publicznych, jak i prywatnych. Z pewnością też bez trudu znajdzie się praca na etat dla osób, które ukończyły kierunki związane z kulturą oraz sztuką ze względu na dużą liczbę instytucji kulturalnych oraz artystycznych inventów organizowanych każdego roku. 

Jednocześnie z powodu wysoko rozwiniętej turystyki, przed wystąpieniem epidemii COVID-19, gastronomia funkcjonowała jako świetna praca dodatkowa dla młodych ludzi, chcących samodzielnie zarobić na szkołę oraz utrzymanie. 

Praca we Wrocławiu w formie zdalnej czy stacjonarnie?

Oczywiście w obecnej sytuacji praca zdalna to najrozsądniejszy krok, ale też alternatywa dla osób z branż najbardziej dotkniętych obostrzeniami. We Wrocławiu znajdują się polskie oddziały internacjonalnych korporacji, a także lokalne firmy oferujące możliwość pracy online, więc znalezienie jej nie powinno być problemem. Oferty pracy jakie teraz można znaleźć w Sieci w dużej mierze proponują wykonywanie zadań właśnie w tym systemie. 

Wrocławianie oczekują więcej od swojej pracy

Mamy tu na myśli głównie wysokość zarobków. Jest to najważniejszy powód, dla którego praca za granicą skutecznie przyciąga mieszkańców Wrocławia. Nie istnieje jednak konieczność opuszczania kraju, by zarabiać korzystnie. Wśród pewnych dobrze wynagradzanych zawodów panuje deficyt, co otwiera drogę specjalistom wykwalifikowanym w tych branżach. Daje też impuls do przekwalifikowania się pozostałym. Poszukuje się m.in. pracowników takich, jak programiści aplikacji, analitycy finansowi, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi, inżynierowie ds. przemysłu i produkcji czy doradcy finansowi i inwestycyjni.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz