Na tych ulicach będziemy zwalniać

2020-11-23 09:39:21, Q4.pl

TEMPO 30 to nazwa strefy ograniczenia prędkości, która obowiązywać będzie od 27 listopada na szeregu ulic w centrum naszego miasta. Jak sama nazwa wskazuje nie pojedziemy tam szybciej niż 30 kilometrów na godzinę.

W kwartale Stodólnej, Św. Antoniego, Chopina i Okrężnej, czyli na ulicach:
Młynarska, Reymonta, Jagiellońska, Kraszewskiego, Bukowa, Chmielna, Traugutta, Wierzbowa, Kolanowszczyzna, Orzechowa, Strugaczy, Plac Staszica, Jesionową, PCK, Kasprowicza, Brzozowa, Jodłowa, Sadowa, Leszczynową, Paderewskiego oraz Olszowa, już niebawem ujrzymy znaki ograniczające prędkość do 30 kilometrów na godzinę.

Rozwiązanie wprowadzone przez Urząd Miasta, nie są niczym nowym, przeciwnie; strefy TEMPO 30 są rozwiązaniem szeroko stosowanym na całym świecie, także w naszym kraju. Według informacji z miast, w których takie ograniczanie prędkości zostało zastosowane - zapewniają one około 40% mniej zdarzeń drogowych na tychże obszarach.

Miejsca w których zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości, zostały wybrane na podstawie danych udostępnionych przez Komendę Miejską Policji. Są to obszary które od roku 2017 charakteryzują się stałym wzrostem statystyki wypadkowości.

Chciałbym podkreślić, że rozwiązanie to zostało wprowadzone z myślą i na wyraźną prośbę mieszkańców tych właśnie obszarów, którzy wielokrotnie monitowali i prosili o zastosowanie jakichś rozwiązań spowalniających ruch na tym obszarze. – zaznacza Paweł Żyżelewicz, dyrektor Wydziału Dróg i Transportu Zbiorowego we Włocławku

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz