Zamknij X

Kontrola biletów i akcja rozdawania maseczek ochronnych

2020-11-20 15:33:26, Q4.pl

Kontrolerzy biletów we włocławskiej komunikacji miejskiej, rozdają maseczki pasażerom, którzy podróżując autobusami nie mają zakrytego nosa i ust, co powoduje zwiększenie ryzyka transmisji koronawirusa w czasie pandemii.

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, nie tylko tych, którzy przemieszczają się autobusami miejskimi, ale także tych, z którymi potem mogą mieć oni kontakt, a co za tym idzie – wszystkich mieszkańców miasta.

Na początek do pasażerów, którzy nie stosują się do obowiązujących obostrzeń, trafi około 150 sztuk maseczek ochronnych.

Chodzi oczywiście o maseczki ochronne zasłaniające nos i usta o których wszyscy powinniśmy na co dzień pamiętać, niestety czasami zdarza się że pasażerowie przemieszczający się autobusami zapominają. Dlatego miasto wychodząc naprzeciw obecnym potrzebom i obecnym obostrzeniom, rozdaje maseczki ochronne w autobusach MPK, te maseczki rozdawane są przez kontrolerów, których obowiązkiem jest jednocześnie sprawdzanie biletów. Wyposażają oni także w maseczki ochronne. Te maseczki ochronne są rozdawane osobom, które nie mają przy sobie ochrony nosa i ust, które nie pamiętają aby mieć ją przy sobie. Wtedy kontrolerzy komunikacji miejskiej w takowe wyposażają. Akcja już trwa. - mówi Aleksandra Bartoszewska z Urzędu Miasta Włocławek.

Tym samym, władze miasta ponownie apelują o noszenie maseczek i przestrzeganie obostrzeń, które są w naszym kraju w celu ochrony siebie, i tych którzy nas otaczają.

Jak wygląda pomoc Urzędu Miasta w praktyce? Czy mieszkańcy miasta stosują się do panujących przepisów?

Owszem, jest trochę ludzi którzy nie noszą tych maseczek, ale my, jako kontrolerzy mamy zawsze zabezpieczone i rozdajemy te maseczki (…) wiadomo, że reakcje ludzi są zawsze różne, zdarzają się sytuacje w których ludzie po prostu biorą i za chwile je rzucają. - mówi Adrian Mirzejewski, kontroler biletów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz