„Twoje światła – twoje bezpieczeństwo" na włocławskich drogach

2020-10-27 13:16:52, Q4.pl

Włocławscy policjanci ruchu drogowego uczestniczą w kampanii „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo". W czasie jej trwania tj. od 22 października do 15 grudnia 2020 roku mundurowi zwracają szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który jest jednym z czynników wpływających na bezpieczeństwo na drogach.

Jednym z elementów wpływających na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowy, kiedy szybko zapada zmrok oraz występują szybko zmieniające się warunku pogodowe. Dlatego włocławscy policjanci sprawdzają podczas kontroli stan oświetlenia i w razie nieprawidłowości kierują takie pojazdy do stacji diagnostycznych w ramach kampanii „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo".

Od czwartku (22.10.2020) do niedzieli (25.10.2020) mundurowi przeprowadzili 545 kontroli drogowych podczas których uwagę zwracali na oświetlenie pojazdów. W 8 przypadkach kontrola oświetlenia zakończyła się ukaraniem kierowców mandatami karnymi za niekorzystanie z oświetlenia oraz niezgodnego z przepisami ich wykorzystywanie. Natomiast w 2 przypadkach stwierdzili usterki oświetlenia pojazdów i zatrzymali dowody rejestracyjne.

Policjanci przypominają, że używanie świateł oraz ich prawidłowe działanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Akcja prowadzona będzie do 15 grudnia br.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz