Przeszedłeś COVID-19? Chorzy czekają na Twoją pomoc

2020-10-27 14:29:32, Q4.pl

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, wraz z Urzędem Miasta Włocławek apelują, aby ozdrowieńcy którzy przeszli chorobę spowodowaną przez wirus SARS-CoV-2, oddawali swoje osocze w celu pomocy innym zakażonym. Po umówieniu się mailowo, bądź telefonicznie, osocze można oddać w Oddziale Terenowym we Włocławku przy ulicy Lunewil.

To jest apel do tzw „ozdrowieńców”, których jest coraz więcej, także w naszym mieście, żeby przemyśleć i zgłaszać się z chęcią oddawania osocza, bo jak Państwo wiedzą, jest to w tej chwili niezwykle cenny materiał, szczególnie dla osób zarażonych. (...) dlatego też taki apel bezpośrednio do Państwa kieruję, mając świadomość, że Państwa osocze; osocze ozdrowieńców może pomóc uniknąć choroby, zakażenia, czy uchronić zdrowie wielu innych osób. - mówił kilka dni temu w swoim wystąpieniu prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski

RCKiK Bydgoszcz, zaprasza wszystkich którzy:

  • przechorowali COVID-19 (również bezobjawowo)
  • zostali uznani za wyleczonych i czują się zdrowo
  • są między 18 a 60 rokiem życia

W trakcie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena odnośnie braku przeciwwskazań do oddania osocza, jak i ustalony zostanie dogodny termin jego oddania w RCKiK w Bydgoszczy, bądź w jednym z Oddziałów w Brodnicy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu bądź Włocławku.


Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów (54) 234 69 59, lub (52) 322 18 73, jak i drogą mailową pod adresem lekarz@rckik-bydgoszcz.com.pl.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz