Wspólne patrole ulic Włocławka

2020-10-16 11:39:09, Q4.pl

Policjanci wraz ze strażnikami miejskimi patrolują Włocławek. Kontrolują przestrzeganie nowych obostrzeń związanych z minimalizacją rozprzestrzenia się koronawirusa, między innymi zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Odkąd nasze miasto i powiat trafiły do żółtej strefy, służby mundurowe rozpoczęły kontrole przestrzegania przepisów, których celem jest ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2. Patrole te można spotkać na ulicach, w pobliżu sklepów, czy w środkach transportu publicznego. Reagują one na trzy najważniejsze zalecenia; zachowanie odpowiedniej odległości od innych, zakrywanie nosa i ust, a także stosowania się do ograniczeń w komunikacji miejskiej.

Jednak funkcjonariusze nie tylko reagują na wprowadzone obostrzenia, ale również rozmawiają z właścicielami sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych o stosowaniu na terenie ich lokali wprowadzonych obostrzeń. - zaznacza st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, wykonując czynności minimalizujące szanse na zakażenie się wirusem i przenoszenia go na innych członków rodziny. Należą do nich: zakrywanie nosa i ust, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Już jutro, zgodnie z nową listą opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia, nasze miasto i powiat włocławski znajdą się w czerwonej strefie, gdzie obowiązują kolejne obostrzenia. Nowe zasady profilaktyki przeciwko COVID-19 dostępne są tutaj.

(zdj. KMP Włocławek)

Komentarze (1)


ze szmatą na ryju (2020-10-16 18:04:53) Zgłoś do moderacji
No to zapraszam na rynek, w czwartek tylko niektórzy sprzedawcy mieli maseczki i to głównie na brodzie, o kupujących nie wspominając. To kpina z wydawanych rozporządzeń, a nie przestrzeganie ich wynika z bezkarności i braku chęci egzekwowania.

Dodaj swój komentarz