Budżet Obywatelski - ostatnie chwile by zgłosić swój projekt

2020-09-18 13:34:31, Maciej Kowalczyk

To już naprawdę ostatni dzwonek. Tylko do najbliższej środy włocławski ratusz czeka na propozycje mieszkańców do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Trzy pule i łącznie 4 miliony złotych. Na co zostaną przeznaczone? Zdecydują mieszkańcy.

Głosowanie zaplanowane jest na drugą połowę listopada. Wcześniej, bo do 23 pździernika poznamy listę projektów zakwalifikowanych do kolejnej edycji BO. Co znajdziemy na liście? To zależy od kreatywności, pomysłowości a przede wszystkim potrzeb włocławian.

Do 23 września czekamy na kreatywność mieszkańców, warto przede wszystkim zobaczyć czego potrzeba w naszej najbliższej okolicy i wówczas złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy, bo czasu jest coraz mniej - zachęca Bartłomiej Kucharczyk z włocławskiego ratusza.

Projekty, jak co roku, można składać zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, choć Urząd Miasta zachęca, by w tym roku korzystać zwłaszcza z tej drugiej możliwości. Jednak jeśli z jakiegoś powodu nie możemy tego zrobić, możemy wydrukować formularz i wrzucić nasz projekt do urn umieszczonych w Urzędzie Miasta (Zielony Rynek 11/13) i Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Żabia 12a).
W tym roku swoje wnioski do Budżetu Obywatelskiego można składać w ramach trzech odrębnych kategorii:

  • zielonej – 1 000 000 złotych (obejmuje projekty związane z roślinnością na terenach należących do Miasta Włocławek).
  • instytucjonalnej – 1 000 000 złotych (są to projekty realizowane na obszarze należącym do placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek).
  • ogólnomiejskiej – 2 000 000 złotych (obejmuje projekty, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii).

Maksymalna wartość pojedynczego projektu/zadania może wynieść 1 000 000 złotych.

Kiedy już wszystkie propozycje trafią do włocławskiego ratusza prace rozpocznie komisja, która dokona ich weryfikacji. Lista projektów uwzględnionych w głosowaniu gotowa będzie do 13 listopada (po zakończeniu procedury odwoławczej). Tegoroczne głosowanie potrwa zaś od 16 do 31 listopada. Listę zwycięskich projektów poznamy w grudniu.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz