Zamknięty żłobek – powodem koronawirus

2020-09-17 15:47:29, Maciej Kowalczyk

O piętnastu nowych zakażeniach SARS-CoV-2 poinformował dziś Urząd Wojewódzki. Wśród osób u których zdiagnozowano koronawirusa znajduje się też mieszkaniec Włocławka. Tymczasem w mieście jeszcze jutro zamknięty będzie żłobek przy ulicy Wienieckiej. Powód? Jedno z dzieci miało kontakt z osobą zakażoną.

Informacja o zamknięciu żłobka pojawiła się dziś rano. 

Jedno z dzieci uczęszczających do tego żłobka miało kontakt z osobą u której potwierdzono zakażenie koronawirusem – wyjaśnia Bartłomiej Kucharczyk z Urzędu Miasta Włocławek – Biorąc pod uwagę tę informację, biorąc pod uwagę dochodzenie epidemiologiczne, dyrekcja po zasięgnięciu opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, ale również po przychylnej opinii organu prowadzącego powzięła decyzję o tymczasowym zawieszeniu działalności żłobka.

Zajęcia w nim zawieszono na dwa dni. Dziś i jutro w placówce odbywa się dezynfekcja pomieszczeń.

To nie jedyna z włocławskich placówek, które zmagają się z konsekwencjami pandemii SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że w trybie zdalnym naucza wciąż SP nr 23 (gdzie w kwarantannie przebywa jedna klasa i dwudziestu nauczycieli). Nauczanie zdalne wprowadzono też w Przedszkolu Publicznym nr 27 (dla wszystkich oddziałów). W kilku placówkach online edukują się uczniowie pojedynczych klas. Aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej we włocławskiej oświacie znaleźć można na stronach ratusza.

Jak informują służby wojewody, dziś w regionie zdiagnozowano 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Oprócz mieszkańca Włocławka patogen wykryto też u 1 osoby z Bydgoszczy ,5 osób z powiatu aleksandrowskiego, 2 osób z powiatu toruńskiego, 2 osób z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, 2 osób z powiatu brodnickiego, 1 osoby z powiatu lipnowskiego i 1 osoby z powiatu chełmińskiego.

Koronawirus w regionie. Stan na 17.09.2020 r.:

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 1 703,
  • liczba osób aktualnie w kwarantannie – 3 922,
  • liczba osób objętych nadzorem – 371,
  • liczba ozdrowieńców – 1 057,
  • liczba zgonów – 57,
  • liczba pobranych próbek – 153 545.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz