Zamknij X

Studio telewizyjne i pracownie techniczne - Centrum Technologii PUZ gotowe

2020-09-11 15:26:15, Maciej Kowalczyk

To już pewne. Pierwszego października studenci Państwowej Uczelni Zawodowej rozpoczną naukę w nowym budynku prz ulicy Energetyków. Warta 28 milionów złotych inwestycja w Centrum Nauk Technicznych i Nowoczesnych Technologii jest już na finiszu.

Centrum to kolejna z inwestycji uczelni w praktyczny aspekt kształcenia przyszłych specjalistów (w marcu PUZ ogłosił zamiar rozbudowania zaplecza Centrum Symulacji Medycznej zlokalizowanych w budynkach na Zawiślu), nieodzowny w przypadku uczelni zawodowych.

Pracownie są niemal gotowe i jak zapewnia rektor Robert Musiałkiewicz, 1 października 75% z nich będzie gotowych na przyjęcie studentów. Kształcić się tam będą automatycy, robotycy, informatycy, graficy, studenci e-biznesu i kierunku nowe media. Do dyspozycji będą mieli pracownie informatyczne i mechaniczne, sale wykładowe i tak jak zapowiadano już wcześniej – studio telewizyjne, w którym uczelnia będzie edukować, jednocześnie tworząc programy dydaktyczne na potrzeby PUZ.

Jak mówi rektor uczelni nowy obiekt dydaktyczny, to także dodatkowe możliwości zaangażowania w życie miasta, choćby przez udostępnienie pracowni telewizyjnej dla uczniów włocławskich szkół średnich, którzy będą mogli zobaczyć jak wygląda realizacja programu telewizyjnego „od kuchni”.

Jak Centrum prezentuje się wewnątrz? Zobaczcie w naszym materiale.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz