Zamknij X

Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Dziewcząt i Chłopców do 12-go roku w tenisie

2020-08-10 14:52:08, Maciej Kowalczyk

Dnia 1-3 sierpnia 2020 na Kortach Tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul Chopina we Włocławku odbył się po raz pierwszy w historii Włocławka Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Dziewcząt i Chłopców do 12-go roku.

Honorowy Patronat nad Turniejem objął Pan Krzysztof Grządziel oraz Zarząd „Pałac Bursztynowy", który ufundował nagrody dla uczestników turnieju. W puli nagród było 1000 zł Organizatorem Turnieju był MMKT Łęczyca.

Do turnieju zgłosiło się 16 dziewcząt i 14 chłopców z całej polski. Włocławską sekcję tenisa reprezentowały Julia Grzelak i Zuzanna Wojas podopieczne Włocławskiego trenera Zbigniewa Tyrlika, na co dzień Absolwentki Toruńskiej Akademii Tenisowej. W wyniku losowania obie tenisistki znalazły się w jednej grupie, po 3,5 godzinnej batalii wygrała Zuzia Wojas Turniej został podzielony na cztery grupy zarówno dziewcząt i chłopców oraz dwie grupy deblowe.

Finał należał do zawodniczki z Łodzi Ani Czechowicz, która pokonała Zuzię Giżowską z Sopotu 6/2 6/2 Zwycięsko w finale chłopców wyszedł Furman Maciej z Torunia, który pokonał Natana Mossakowskiego również reprezentanta Torunia 6/0 6/0 W finale debla dziewcząt wygrała para Anna Czechowicz Łódź i Bogna Bogdanowicz Warszawa, pokonując parę Aleksandra Czarkowska Zielona Góra i Anna Wojewoda Olsztyn 3/6 6/3 10/8 Finał debla chłopców należał do Macieja Furmana z Torunia i Mateusza Kasa z Sopotu, którzy pokonali parę Michał Lemanski Toruń i Mateusz Zdziebliński Inowrocław 6/4 2/6 10/7 Ze względu na padający deszcz finał gry pojedynczej dziewcząt i chłopców został przeniesiony na korty kryte do „Pałacu Bursztynowego".

Orgaznizatorzy dziękują wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział w tym Włocławskim Turnieju, dziękują Rodzicom za cierpliwość i poświęcenie się, Panu Grzegorzowi Jasińskiemu za organizację turnieju. Szczególne podziękowania dla mecenasa sportu Pana Krzysztofa Grządziela, radnego Rady Miasta Włocławek oraz dla Pani Marleny Korpalskiej prezes zarządu Pałac Bursztynowy oraz wszystkich, którzy przybyli na korty i kibicowali tym młodym zawodnikom Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia 2020.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz