Zamknij X

Rekord w kraju. 17 zakażeń w regionie

2020-07-31 14:00:28, Maciej Kowalczyk

657 nowych zakażeń SARS-CoV-2 odnotowano ostatniej doby w kraju. To rekord od początku trwania pandemii. W kujawsko-pomorskim zdiagnozowano 17 przypadków wystąpienia patogenu. Wzrost, zarówno w regionie, jak i w kraju związany jest z nieprzestrzeganiem obostrzeń – mówi rzecznik wojewody Adrian Mól.

Sytuacja związana ze światową pandemią koronawirusa nie napawa optymizmem. Kolejne rekordy zakażeń bite są codziennie w krajach ameryki północnej i południowej, a w Europie, gdzie do niedawna mówiliśmy o „opanowaniu sytuacji”, patogen powraca z dobrze znaną siłą. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie minione dwa dni przyniosły kolejne rekordy zakażeń. Wczoraj w kraju odnotowano 615 przypadków, co już stanowiło rekord. Na jego pobicie potrzebowaliśmy jednak zaledwie 24 godzin. 

Wśród nowych zakażeń najwięcej odnotowano w województwie śląskim i mazowieckim. Zdecydowany wzrost odnotowano także w naszym regionie. Najwięcej zakażeń w województwie odnotowano w Toruniu (5), pozostałe przypadki dotyczą, między innymi Bydgoszczy, Inowrocławia i powiatu lipnowskiego (1 przypadek).
Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól podkreśla, że w sytuacji wzrostów liczby zakażeń niezmierne ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych.

Wielu mieszkańców, również naszego województwa, nie nosi maseczek, nie zachowuje dystansu społecznego. Co jest bardzo istotne i jak widzimy bardzo skuteczne. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców aby zarówno w sklepach, restauracjach, jak i kościołach i innych miejscach publicznych nosić maseczki i zachowywać dystans społeczny – mówi rzecznik.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz