W niedzielę zapraszamy do Kłóbki

2020-07-15 11:26:02, Maciej Kowalczyk


kiedy 2020-07-19 | 11:00 gdzie Kłóbka

Już najbliższą niedzielę warto wybrać się do Kłóbki, co prawda warunki epidemiologiczne uniemożliwiają przeprowadzenie tradycyjnego festynu folklorystycznego. Ale alternatywa też jest zachęcająca - – spokojne zwiedzanie, relaks na własnym kocyku, spotkanie z twórcami ludowymi, rękodzielnikami i producentami ekologicznych smakołyków. To wszystko już w najbliższą niedzielę 19 lipca od godziny 11.00 do 18.00 w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Czas spędzony w skansenie może okazać się interesujący, dzięki przeniesieniu w czasie na wieś z przełomu XIX i XX wieku, gdzie w otoczeniu pięknej przyrody prezentowane są zagrody gospodarskie, dawne warsztaty rzemieślnicze – kuźnia, garncarnia; obiekty przemysłu wiejskiego – olejarnia, wiatrak; budynki użyteczności publicznej – szkoła, remiza, kościół. W zabytkowym parku znajduje się dwór rodziny Orpiszewskich, w którym ostatnie lata swojego życia spędziła Maria z Wodzińskich Orpiszewska – narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego. 

W niedzielę po raz pierwszy w tym roku swoje kramy otworzą wystawcy z regionu, od których można będzie nabyć oryginalne, unikatowe rzeźby w drewnie, serwety, ozdoby z bibuły, słomy, masy solnej, biżuterię, torby, zabawki z drewna oraz smakołyki.
Nie zapominajmy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników spotkania na terenie skansenu obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią.

Bilety wstępu według cennika

(Inf. prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz