Warszataty edukacyjne pt. "Poważamy, pomierzymy po Kupiecku"

2020-07-14 15:25:20, Maciej Kowalczyk

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na nowe, wakacyjne warsztaty towarzyszące wystawie czasowej pt. „W otoczeniu kupca. Miary i wagi na ziemiach polskich”.

Oferta skierowana jest do rodzin oraz grup półkolonijnych (do 15 osób). Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku, od wtorku do czwartku, po wcześniejszej rezerwacji w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu 054 2323001.

Na warsztatach odpowiemy na pytanie kim był kupiec? Co to są sklepy kolonialne? Do czego służyły preparowatki? Jak wygląda waga bezmian? W części praktycznej wykonamy wagę szalkową z elementów papierowych, a dodatkową atrakcją będzie możliwość zważenia się na dawnej wadze łazienkowej i zmierzenia na lekarskiej. Wspólnie wykonamy również działania dodawania i odejmowania na liczydłach, tak jak to dawniej robiono.

Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo Wszystkich uczestników zajęć w muzeum obowiązują zalecenia sanitarne związane z pandemią.

(Inf. prasowa MZKiD)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz