Hala Mistrzów przechodzi lifting. Co jeszcze się zmieni?

2020-07-12 11:02:17, Maciej Kowalczyk

Hala Mistrzów przechodzi stopniowy lifting. Modernizacja trwa już od ubiegłego roku i w jej wyniku pojawiły się już ekrany ledowe, i wysuwane trybuny, wymieniono także krzesełka. W minionym tygodniu zakończył się kolejny etap prac.

Tym razem administrujący obiektem Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował o renowacji wysłużonego parkietu. Powierzchnie wycyklinowano i odnowiono. 

Zmiany następują stopniowo, ale są niezbędne. Dla starszych kibiców, pamiętających jeszcze czasy „kurnika” przy ulicy Chopina, Hala Mistrzów jest jakościowym skokiem. Nie zmienia to faktu, że obiekt liczy sobie już 20 lat i czasy pierwszej młodości ma już za sobą.

Kolejne zmiany będą wprowadzane stopniowo. Zaplanowano wymianę oświetlenia na ledowe, co da wymierne oszczędności, ale pozwoli też na uatrakcyjnienie oprawy meczowej. Ze środków zaoszczędzonych w tegorocznym budżecie OSiR zaplanowano też wymianę nagłośnienia, co powinno ucieszyć kibiców, którzy już od dawna narzekali na jego akustykę. Niestety, póki co, nie ma dobrych wiadomości dla tych, którzy oczekują na zainstalowanie w obiekcie klimatyzacji.

Aby zamontować klimatyzację w Hali Mistrzów nie wystarczyłby cały budżet, jaki do tej pory poświęciliśmy na wszystkie wymienione części i elementy – tłumaczy Piotr Ordon,dyrektor OSiR – Jesteśmy po rozmowie z firmą, która instalowała tu system wentylacyjny. Mamy pewnego rodzaju ustalenia i jeśli środki i czas pozwoli, to postaramy się, mówiąc po kibicowsku, o taki „bajer”, aby jak najmniejszym kosztem spowodować w miesiącach letnich obniżenie temperatury, nie wydając mnóstwa pieniędzy na klimatyzację.

Niestety, z powodu pandemii, odłożono w czasie inną inwestycję, o której mówiło się głośno na początku tego roku. Chodzi o rozbudowę infrastruktury Hali Mistrzów (siłownie i zaplecze). Po konsultacjach przeprowadzonych z klubami, całą dokumentację, mówiącą o potrzebach sportowców, przekazano do Wydziału Inwestycji ratusza. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy, w warunkach ograniczeń budżetowych, znajdą się na to środki.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz