Ośmiu Wspaniałych - znamy zwycięzców konkursu

2020-06-26 10:49:07, Maciej Kowalczyk

Już po raz dziesiąty odbył się, organizowany z inicjatywy Fundacji „Świat na tak” konkurs Ośmiu Wspaniałych. W tym roku do włocławskiej edycji zgłoszono 34 wolontariuszy i pięć grup wolontariackich. Skromniejsza niż zwykle ( z uwagi na epidemię) gala, odbyła się w środę, w Zespole Szkół Chemicznych.

Przez ten konkurs staramy się promować wolontariat – tłumaczy Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta Włocławka – Promować właściwe postawy, które mają na celu wsparcie, pomoc osobom w różnych, trudnych sytuacjach życiowych.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 29 wolontariuszy w kategorii „Ósemka”, 4 wolontariuszy w kategorii „Ósemeczka” oraz 5 grup wolontariackich ze szkół podstawowych z terenu miasta Włocławek.

Jury powołane przez Prezydenta Miasta Włocławek wyłoniło 8 Laureatów w kategoriach: „Junior” i „Senior”, 4 wolontariuszy w kategorii „Ósemeczki”, a także wyróżnionych zostało 8 osób i 3 grupy

Do udziału w XXVI edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” wybrana została Małgorzata Marciniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie wiadomo jednak, czy i w jakiej formie odbędzie się ta gala.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz