Place zabaw wracają

2020-06-01 14:16:54, Maciej Kowalczyk

Od soboty, w ramach kolejnego etapu luzowania obostrzeń sanitarnych, pojawiła się możliwość otwarcia placów zabaw. Z tej możliwości skorzystał włocławski ratusz – place zabaw powrócą.

To zmiana na którą czekali zarówno najmłodsi, jaki i ich rodzice. Z placów zabaw w mieście znikną tabliczki „wyłączone z użytkowania”. Stosowne, rządowe rozporządzenie opublikowane zostało w piątek, jednak we Włocławku formalne otwarcie obiektów jeszcze nie nastąpiło. Dlaczego? Powodem jest brak zaleceń GIS dla samorządowców.

Mamy nadzieję, że ukażą się do godziny 14:00 i będziemy mogli przygotować szczegółową instrukcję dla rodziców, żeby wskazać wszystkie zalecenia, żeby zachować ten reżim sanitarny, by było to bezpieczne – wyjaśniała zastępczyni prezydenta Barbara Moraczewska na briefingu prasowym.

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano na ulicy Mostowej. To właśnie w tym miejscu, powstał nowy plac zabaw we Włocławku, sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego.

To jest dobra okazja, żeby namawiać mieszkańców do udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego. Tak, żeby mieszkańcy Włocławka współdecydowali i współrządzili, de facto, naszym miastem. Mają bardzo realny wpływ na to, jak Włocławek wygląda – podkreślał zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki.

Na pierwszych gości, pierwszy we Włocławku linowy plac zabaw, musiał poczekać miesiąc. Pomimo zakończenia inwestycji przepisy nie pozwalały na formalne otwarcie wykonanego za kwotę 471 tysięcy obiektu. Niebawem się to zmieni. Jednocześnie prezydent zwrócił się do użytkowników, o to, by z placów zabaw korzystać z rozwagą i zachowaniem przepisów bezpieczeństwa.

Apeluję o to, żeby, przede wszystkim rodzice, zwracali uwagę na warunki bezpieczeństwa. Czas epidemii trwa. W związku z tym określone rygory, obostrzenia, są cały czas aktualne. Bardzo prosimy, by rodzice stosowali się do nich – mówił Marek Wojtkowski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz