Bajecznie - magiczny korowód na Dzień Dziecka

2020-06-01 13:17:06, Maciej Kowalczyk

W sobotę przez ulice Włocławka przeszedł kolejny korowód pełen postaci z bajek. Zobaczyliśmy Minionka, myszki: Miki i Minnie, wróżki i inne postaci tłumnie pojawiające się w opowieściach dla najmłodszych. Wszystko z okazji Dnia Dziecka.

To nie pierwszy raz, kiedy postacie z bajek wyszły na ulice miasta. Jednak po raz pierwszy można było je spotkać we wszystkich dzielnicach Włocławka. Kilka tygodni temu, gdy bajeczny pochód przeszedł przez ulice na osiedlu Kazimierza Wielkiego, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Nie inaczej było tym razem.

Podobnie jak wtedy, także i sobotni korowód zorganizowała radna Agnieszka Jura-Walczak. Tym razem jednak do inicjatywy przystąpili także inni miejscy radni, zaproszono też wolontariuszy z różnorakich stowarzyszeń. W efekcie, przez miasto przeszedł pochód kilkudziesięciu bajkowych postaci, z których z każdą najmłodsi mieli okazję się sfotografować i porozmawiać. Z tej szansy, tylko w Centrum, gdzie startował nietypowy pochód, skorzystała, co najmniej, setka milusińskich. Nie inaczej było na kolejnych przystankach korowodu, który trwał odwiedził wszystkie włocławskie osiedla.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz