Zamknij X

Pierwszy w mieście maseczkomat stanął we Wzorcowni

2020-05-18 13:00:47, Maciej Kowalczyk

Agnieszka Jura-Walczak, Radna Rady Miasta Włocławka, w ramach akcji Wsparcie dla szpitala, aktywnie działa przekazując między innymi: maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji, ser podarowany przez Mleczarnię Turek, czy środki higieniczne. Dzięki jej staraniom we „Wzorcowni” stanął maseczkomat. 10% przychodu z jego funkcjonowania przeznaczonych zostanie na włocławską służbę zdrowia.

Maseczkomat pojawił się dziś tuż przy głównym wejściu do Wzorcowni. To pomysł Radnej, która szukała do współpracy firmy zajmującej się tego typu urządzeniami. Na jej apel odpowiedziała firma Vendigo.
Maseczkomaty to nowoczesne, estetyczne i energooszczędne urządzenia, wyposażone m.in. w terminale do płatności bezgotówkowych.

Galeria Wzorcownia również przyłączyła się do inicjatywy, widząc korzyści związane z pomocy dla lokalnej społeczności. Udzieliła od razu zgodę, udostępniając miejsce. 10% z przychodu z maseczek i płynów dezynfekcyjne będzie przeznaczone na pomoc włocławskiej służbie zdrowia – mowi Agnieszka Jura-Walczak - W automacie będzie można kupić podstawowe środki ochrony osobistej: maseczki jednorazowe oraz wielorazowe – dla dorosłych i dzieci, rękawiczki jednorazowe czy żele do dezynfekcji. Obecność takich automatów w przestrzeni publicznej, w często odwiedzanych miejscach, zdecydowanie zwiększa dostępność środków ochrony osobistej dla osób poszukujących tego typu produktów - dodaje.

Firma Vendigo jest pierwszym operatorem działającym na terenie woj. kujawsko – pomorskiego, która zaangażowaliśmy się w walkę z epidemią COVID-19.

Staramy się, aby asortyment był zróżnicowany i trafiał w oczekiwania i gusta jak najszerszej grupy odbiorców – powiedział Rafał Czaczyk, właściciel i dyrektor zarządzający firmy.

Czy we Włocławku pojawią się kolejne maseczkomaty? Nie wiadomo. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców i dalszych decyzji rządu, co do obowiązku posiadania maseczki w przestrzeni publicznej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz