Program 'KLUB' – 55,5 mln zł na sport

2020-05-07 16:18:51, Maciej Kowalczyk

Na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w tym roku Ministerstwo Sportu przeznaczyło rekordową kwotę 55,5 mln zł. W tegorocznej edycji całą kwotę przyznaną w ramach dofinansowania można przeznaczyć na wynagrodzenie pracy trenerów. - informuje Urząd Wojewódzki.

W przypadku klubów jednosekcyjnych kwota dofinansowania w ramach Programu wynosi 10 tysięcy złotych. Podczas tegorocznej edycji możliwe jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wynagrodzenie pracy trenerów. W przypadku zgłoszenia dwóch i więcej szkoleniowców kwota wsparcia prowadzenia szkolenia sportowego wynosi 10 000 zł do podziału w dowolnej proporcji.

W przypadku klubów wielosekcyjnych kwota dofinansowania w ramach Programu wynosi 15 tysięcy złotych. W edycji 2020 możliwe jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wynagrodzenie pracy trenerów. W przypadku zgłoszenia trzech i więcej szkoleniowców kwota wsparcia prowadzenia szkolenia sportowego wynosi 15 000 zł do podziału w dowolnej proporcji.

Korzystając z powyższego modelu finansowego należy mieć na względzie, że pozostałe elementy realizacyjne w ramach Rządowego Programu „KLUB” – zakup sprzętu sportowego czy organizacja obozu sportowego – nie mogą być przedmiotem dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu – zaznacza Urząd Wojewódzki.

(Inf. prasowa KPUW)

Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz