Zamknij X

Szachy on-line. UKS Presto zaprasza

2020-04-21 10:02:05, Maciej Kowalczyk

Uczniowski Klub Sportowy Presto zachęca do udziału w turniejach szachowych i warcabowych rozgrywanych on-line, organizowanych przez młodych wolontariuszy – zawodników Klubu. 18 kwietnia 2020 roku odbył się turniej warcabów stupolowych dla uczennic i uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Włocławku. W najbliższą sobotę, 25 kwietnia 2020 w warcaby zagrają uczniowie szkoły Podstawowej nr 20.

W kolejną sobotę, 2 maja 2020 Klub planuje zorganizować turniej dla dzieci i młodzieży z włocławskich szkół. Początek wydarzenia o godzinie 12.00. Tempo gry to 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Turniej zakończy się o godzinie 13.30. Udział w rozgrywkach jest bezpłatny. Więcej szczegółów (w tym link i hasło dostępu do turnieju) można znaleźć na profilach facebookowych: UKS Presto i Warcaby we Włocławku. Tam również zamieszczane są informacje o podobnych wydarzeniach organizowanych w naszym województwie i kraju.

Choć udział w turniejach rozgrywanych on-line ma swoje wady (brak bezpośredniego kontaktu z innymi uczestnikami, a co za tym idzie potwierdzenia samodzielnego rozgrywania partii przez wszystkich zawodników), to w tej formie aktywności dostrzec też można pewne zalety. Na przykład nie poświęcamy czasu i pieniędzy na dojazd na zawody, a po rozegraniu partii (w przypadku portali szachowych i niektórych warcabowych) możemy, ją wielokrotnie odtwarzać i analizować z użyciem programu komputerowego, ucząc się na własnych błędach. Najważniejsze więc, by udział w turnieju, traktować, jako trening, bez względu na ostateczny rezultat. Tym bardziej, że partie rozgrywamy pod wybranym nickiem.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Obraz Devanath z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz