Włocławek. Kolejna osoba zakażona koronawirusem

2020-04-04 17:07:05, Maciej Kowalczyk

13 – to liczba osób we Włocławku zakażonych koronawirusem. Informację o nowym przypadku potwierdził dziś Marek Wojtkowski. To osoba, która dotąd przebywała w kwarantannie przy ulicy Żytniej.

Jak poinformował prezydent, obecnie na terenie Włocławka w warunkach kwarantanny przebywają obecnie 454 osoby, w tym, w kwarantannie zbiorowej 28 osób, w budynkach na ulicy Żytniej i Mechaników. Marek Wojtkowski zaapelował przy tym o rygorystyczne przestrzeganie zarządzeń epidemiologicznych i nie opuszczanie swoich domów.

Prezydent odniósł się też do kwestii opublikowania na stronach Urzędu Miasta ogłoszenia dotyczącego naboru kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Jak zapewnił, nie oznacza, to, że zmienił swoje stanowisko w sprawie organizowania wyborów prezydenckich. Podtrzymuje swoje zdanie i nie uruchomi komisji wyborczych w mieście. Niemniej, sam nabór na członków obwodowych komisji wyborczych może być przeprowadzony. Ponieważ można dokonać go drogą korespondencyjną, nie niesie ze sobą ryzyka epidemiologicznego (chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury wysyłając skany dokumentu na adres e-mail, oryginały mogą trafić do urzędników później). Jak dodał, póki co, zainteresowanie zgłoszeniami jest „niewielkie”.

Komentarze (1)


zajc (2020-04-05 09:14:07) Zgłoś do moderacji
wojtkosiu ty sie wez porzadnie za ta wylegarnie wirusa na zytniej bo rozejdzie sie na cale miasto

Dodaj swój komentarz