Marek Wojtkowski: Proszę o jak najrzadsze opuszczanie domów

2020-04-01 10:55:06, Maciej Kowalczyk

Podczas porannego briefingu prezydent miasta przypominał, że od dziś obowiązują nowe obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Bardzo Państwa uczulam, żeby się do tego stosować – mówił Marek Wojtkowski.

Kolejne ograniczenia, wprowadzone wczoraj przez rząd obejmują, między innymi, zwiększenie bezpiecznej odległości pomiędzy osobami na ulicy do 2 metrów. Zakaz poruszania się na zewnątrz przez osoby nieletnie, za wyjątkiem sytuacji w której przebywają pod opieką dorosłego. Kolejne obostrzenia dotyczą też sklepów. Tu, do środka wejść może tylko trzech klientów przypadających na jedną kasę, od jutra zaś wejście do sklepu możliwe będzie tylko w jednorazowych rękawiczkach. To tylko niektóre z nakazów, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Nie można wychodzić do miejsc powszechnie użytkowanych, takich jak skwery, bulwary we Włocławku, place zabaw. Są one całkowicie wyłączone z użytkowania – podkreślał dziś prezydent Marek Wojtkowski – Robimy to przede wszystkim dla Państwa bezpieczeństwa.

Prezydent raz jeszcze zaapelował także, by powstrzymać się od zbytecznej aktywności na zewnątrz i wychodzić z domu tylko w najpilniejszych przypadkach.

Dodajmy, że łamanie wprowadzonych zakazów grozi nam mandatem karnym i grzywną w wysokości do 30 tysięcy złotych. Rzecznik Komendy Głównej Policji zapowiada, że działania kontrolne Policji zostaną zintensyfikowane „Będziemy bardzo restrykcyjnie egzekwować nowe obostrzenia. To nie jest czas na pouczanie.”

Komentarze (2)


Ktos (2020-04-01 12:08:43) Zgłoś do moderacji
Mandat za co.... specustawa dotyczy ograniczenia wolności dla osób objętych kwarantanna. A co za tym idzie nie macie prawa wręczyć mandatów za to że chce wyjść się przewietrzyć. Spec ustawa je wnosi stanu wyjątkowego tylko stan epidemii A to ogromna różnica. Jestem zwolennikiem tego żeby siedziec w domu ale nie siejecie glupot i nie róbcie ludziom wody z mózgu. Strach i panika to wasze narzędzie. Zdrowy rozsądek potrzebny https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-MZ-niezgodne-z-ustawa .
DZIAŁKOWIEC (2020-04-02 07:20:27) Zgłoś do moderacji
a na działkę mogę pojechać czy zaraz MANDAT

Dodaj swój komentarz