Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski dopiero w sierpniu

2020-04-01 11:50:15, Maciej Kowalczyk

To informacja, której należało się spodziewać. Zaplanowane na koniec czerwca zawody, których gospodarzem jest Włocławek, odbędą się w późniejszym terminie. "Chcemy, aby zawody odbyły się w dniach 13 - 15 sierpnia 2020 roku - informuje ratusz.

Polski Związek Lekkiej Atletyki w porozumieniu z Miastem Włocławek mając na uwadze rozszerzającą się pandemię wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 podjął kroki związane z bezpieczeństwem zawodników, trenerów, sędziów, organizatorów oraz innych interesariuszy zawodów lekkoatletycznych. Następstwem tych kroków jest konieczność zmiany terminu 96. Mistrzostw Polski, których gospodarzem jest Włocławek - czytamy w informacji opublikowanej przez Urząd Miasta.

Po szerokiej dyskusji w zespole szkoleniowym PZLA, analizując kalendarz wydarzeń międzynarodowych, została podjęta decyzja o wyznaczeniu nowej daty dla mistrzostw Polski. Proponowany obecnie termin to  13 - 15 sierpnia 2020 roku.

Jak argumentują organizatorzy, wyznaczenie sierpniowego terminu służy przeprowadzeniu Mistrzostw w duchu fair play, dając najlepszym polskim lekkoatletom czas na odpowiednie przygotowanie, a kibicom możliwość cieszenia się wspaniałym widowiskiem sportowym.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz