Bez opłat za żłobki i przedszkola i bez miejskiej majówki – nowe informacje z ratusza

2020-03-26 10:17:12, Maciej Kowalczyk

Zamknięte przedszkola i żłobki – dzieci w domach. Co w takim razie z opłatami? Ratusz zdecydował, że za okres zamknięcia placówek nie będą one pobierane. Uchwałę mają zatwierdzić radni na najbliższej sesji.

Informację podał Marek Wojtkowski. Jak powiedział, ta decyzja jest pokłosiem wniosków, jakie w ostatnim czasie wpływały do miejskiego ratusza. Prezydent poinformował też, że w związku z zamknięciem tych placówek, na pomoc liczyć mogą także pracownicy służby zdrowia, którzy obecnie są szczególnie obciążeni pracą

Mamy świadomość tego, że dzieci lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego, często są pozostawiane w domu. I pracownicy „na pierwszej linii frontu” mają z ty kłopot – mówił prezydent.

Z tego też powodu miasto uruchamia nową formę wolontariatu. Dwunastu włocławskich nauczycieli zgłosiło się do ratusza oferując możliwość zaopiekowania się dziećmi pracowników służby zdrowia. Zainteresowani tą formą pomocy powinni zgłaszać się do miejskiego ratusza. Inną formą pomocy oferowaną przez Urząd Miasta jest wsparcie psychologiczne skierowane do wszystkich mieszkańców. Na stronach internetowych urzędu można znaleźć informacje o dyżurach telefonicznych psychologów zatrudnionych w miejskich placówkach.

Jak dziś poinformowano, z powodu zagrożenia koronawirusem, nie odbędzie się też tradycyjna miejska majówka.

Mam nadzieję, że w momencie, kiedy opanujemy epidemię koronawirusa w Polsce, będziemy mogli zaprosić Państwa na taką imprezę –zapowiedział Marek Wojtkowski, zaznaczając, że nie będzie to w maju.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz