Zamknij X

Nowe obostrzenia - ratusz informuje

2020-03-24 19:53:43, Maciej Kowalczyk

Prezydent Marek Wojtkowski przekazał najnowsze informacje z ratusza. Miejski sztab kryzysowy zebrał się po ogłoszeniu kolejnych obostrzeń ogłoszonych przez rząd.

Dziś ogłoszono kolejne ograniczenia w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że od jutra na ulicach możemy pojawiać się tylko w kilku przypadkach, za każdym razem nie więcej niż w dwie osoby (za wyjątkiem rodzin). Ograniczenia dotyczą też transportu publicznego. Tu, liczba pasażerów obecnych w pojeździe nie może przekraczać połowy dostępnych dla nich miejsc siedzących.

Po wprowadzeniu nowych przepisów głos zabrał też włocławski ratusz.

Informacje na przystankach, ograniczenie dotyczące liczby osób podczas pochówku i zmiany godzin otwarcia ratusza – to najważniejsze informacje przekazane dziś późnym popołudniem przez prezydenta.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi komunikacji publicznej na przystankach, w pojazdach i, prawdopodobnie, na tablicach informacyjnych pojawią się komunikaty o nowych przepisach.

Zmiany pojawią się także podczas pochówków. Według przepisów w obrzędzie religijnym nie może brać udziału więcej niż 5 osób (oprócz kapłana). Takie też wymogi zostaną wprowadzone podczas uroczystości pogrzebowych w mieście.

Bardzo prosimy Państwa o wrażliwość w tej kwestii, gdyż jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa – mówił dziś prezydent miasta.

Marek Wojtkowski poinformował także o zmianach w funkcjonowaniu Urzędu Miasta. Od jutra czynny będzie do godziny 14:00, przy zachowaniu dotychczasowych ograniczeń.

Komentarze (1)


Askula (2020-03-24 21:13:21) Zgłoś do moderacji
Witam, czyli na spacer do losu na łąki gdzie przez ostatnie dni minęłam się z jedną rodziną można wyjść, żeby nie zwariować?

Dodaj swój komentarz