Wojewoda potwierdza – 3 nowe przypadki SARS-CoV-2 w regionie

2020-03-20 16:55:46, Maciej Kowalczyk

Przed południem, prezydent Marek Wojtkowski poinformował o zdiagnozowaniu pierwszego przypadku koronawirusa w naszym mieście. Włocławianin, który powrócił niedawno z zagranicy jest jednym z trzech nowych, potwierdzonych przypadków w województwie.

Wspomniana trójka to mężczyźni, dwóch spośród nich, w tym mieszkaniec Włocławka przebywa obecnie w bydgoskim Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym. Trzeci, najstarszy, przebywa obecnie w kwarantannie domowej. Stan wszystkich jest dobry. W kujawsko-pomorskim jest obecnie 14 zrażonych koronawirusem

Sytuacja jest bardzo poważna. Powinniśmy pozostać w domu i opuszczać miejsca zamieszkania tylko na potrzeby zrobienia zakupów, oczywiście zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa – podkreśla Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda zaapelował ponownie o omijanie skupisk ludzi, w tym placów zabaw. Jak zaznacza COVID-19 jest groźną i łatwo rozprzestrzeniającą się chorobą.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia badanie kolejnych 33 próbek od pacjentów w całej Polsce dało wynik pozytywny. Oznacza to, że łączna liczba osób zarażonych koronawirusem w kraju to 411.

Obraz Olga Lionart z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz