Zamknij [X]

Ihelpyou.app – aplikacja która pomaga

2020-03-19 14:19:59, Maciej Kowalczyk

Pomysł jest prosty – ludzie chcą pomagać i ludzie potrzebują pomocy, zwłaszcza w czasie pandemii. Z tego założenia wyszli programiści z IT.focus tworząc Ihelpyou.app – aplikację która łączy wolontariuszy i potrzebujących.

Minęło kilka dni od jej startu a na wirtualnej mapie Polski pojawiają się kolejne markery. Każdy z nich oznacza wolontariusza, który może pomóc. Chodzi o drobnostki, które w dobie pandemii urastają do rangi ogromnego problemu, zwłaszcza dla samotnych seniorów. Może być to pomoc przy zrobieniu codziennych zakupów, pomoc w zakupie leków, czy wyprowadzenie na spacer psa. 

Aplikacja działa z poziomu przeglądarki, tak więc możemy z niej skorzystać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach stacjonarnych. Jeśli możemy i chcemy pomóc – wystarczy zarejestrować się na stronie, podając numer telefonu i zakres czynności, które możemy podjąć na rzecz potrzebujących. Jeśli potrzebujemy wsparcia, wchodzimy na stronę internetową i szukamy osób, które zadeklarowały pomoc w najbliższej okolicy. To prosty i skuteczny mechanizm.

Co warte odnotowania, z tego sposobu pomagania mogą skorzystać seniorzy pozbawieni dostępu do internetu. Wystarczy, że zadzwonią pod numer 22 267 17 17. Po podaniu kodu pocztowego zostaną skojarzeni z najbliższym wolontariuszem. Infolinia jest obsługiwana przez PLT Sp. z o.o.

Wciąż trwają prace nad aplikacją. Jak przyznają autorzy powstała zaledwie w ciągu kilku dni i nie zawsze działa stabilnie. Wciąż też jest rozwijana.
Autorzy apki apelują jednocześnie do użytkowników o zachowanie zasad bezpieczeństwa:

Pamiętaj, że nikogo nie weryfikujemy. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie - zawsze sprawdzaj tę osobę i zgłaszaj od razu na Policję, jeżeli masz jakiekolwiek podejrzenia – pisząna stronie.

Komentarze (2)


Monika Kuniczuk (2020-03-19 19:39:07) Zgłoś do moderacji
Kochani, kontaktowałam się z instytucjami państwowymi, ale niestety, nigdzie nie można uzyskać środków zabezpieczających opiekunki przy opiece nad osobami starszymi. APELUJĘ, jeżeli ktoś ma możliwość podarować maseczki, rękawiczki i środki odkażające dla naszych opiekunek, bylibyśmy bardzo wdzięczni! Kontakt: serafin@serafin.info.pl Tel. 501161126 Proszę o UDOSTĘPNIANIE!
Monika Kuniczuk (2020-03-20 08:23:01) Zgłoś do moderacji
Pilnie proszę o pomoc działamy na terenie Trójmiasta.

Dodaj swój komentarz