Zamknij [X]

GIS apeluje: Zadzwoń do seniora!

2020-03-19 11:39:51, Maciej Kowalczyk

Dla osób starszych i samotnych te dni, w których zmuszeni są do pozostania w swoich domach bywają szczególnie trudne. Akcje sąsiedzkie, robienie zakupów przez wolontariuszy – opisy tych działań pojawiają się w mediach od kilku dni. Ważne jednak są też rzeczy najprostsze – kontakt.

Zwraca na to uwagę Główny Inspektorat Sanitarny, przekonując, że zwykły telefon z pytaniem, czy nie dana osoba nie potrzebuje pomocy, lub zwyczajna rozmowa, są w dobie pandemii szczególnie ważne. Inspektorat apeluje też do osób starszych:

Seniorze,  nie wstydź się poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Osoby starsze są szczególnie narażone na konsekwencje związane z zakażeniem koronawirusem. Śmiertelność w tej grupie wiekowej jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku dwudziesto, czy trzydziestolatków. Dlatego tak ważne jest by seniorzy pozostali w domach. Nie jest to jednak możliwe, gdy pozostawimy ich samych sobie. Pomyślmy o nich. Pomyślmy o innych.

Obraz Sabine van Erp z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz