Zmarł Dariusz Jaworski

2020-03-17 10:02:23, Maciej Kowalczyk

Wieloletni radny Rady Miasta Włocławek zmarł w wieku 57 lat. W latach 80-tych był członkiem działającej we Włocławku Grupy Niepodległość. W ostatnich wyborach samorządowych trafił do rady z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Urodził się 8 marca 1963 roku. W 1982 został, wraz ze swoim bratem Krzysztofem, członkiem Grupy Niepodległość. Uczestniczył w akcjach ulotkowych, malowaniu napisów na murach. Za swoją działalność został aresztowany i skazany na rok więzienia. Po przedterminowym zwolnieniu kontynuował działalność opozycyjną jako kurier podziemnych struktur Solidarności i kolporter wydawnictw.

W roku 1989 został przewodniczącym Komitetu Założycielskiego „S” w Kombinacie Budowlanym w Włocławku, angażując się w tym czasie w kampanię wyborczą roku 1989. W latach 90-tych pracował w Urzędzie Miasta Włocławek. W roku 1997 założył Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym we Włocławku.

Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Semper Fidelis, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Medalem Pro Memoria i odznaką Zasłużony dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Komentarze (1)


jacekch (2020-03-17 13:06:29) Zgłoś do moderacji
Wspaniały człowiek o złotym sercu. Zawsze bezinteresowny, do końca oddany każej sprawie. Ci, co znali Dariusza nigdy nie zapomną jego zawsze szczerej dobroci i przede wszystkim uśmiechu, który potrafił przenieść na każdego z kim się spotykał. Łączymy się w bólu z rodziną i przekazujemy wyrazy współczucia.

Dodaj swój komentarz