Urząd Miasta po zmianach – bez wzmożonego ruchu

2020-03-16 13:12:22, Maciej Kowalczyk

Ruch na ulicach miasta jest zdecydowanie mniejszy niż zazwyczaj. Włocławianie przestrzegają zaleceń władz. Także i we włocławskim ratuszu nie ma wzmożonego ruchu – poinformował prezydent podczas dzisiejszego briefingu. Przypomnijmy, że dziś pierwszy dzień obowiązywania obostrzeń w spotkaniach z interesantami.

Urząd Miasta jest praktycznie zamknięty. Co prawda jego pracownicy wciąż wykonują swoje obowiązki, jednak dostęp do budynku został bardzo mocno ograniczony. Jeśli jednak skorzystanie z pomocy urzędników jest niezbędne, wciąż istnieje taka możliwość. Czy to jeśli chodzi o pracę Urzędu Stanu Cywilnego, czy też inne wydziały ratusza.

Te sprawy urzędowe, które wymagają naszej ingerencji staramy się załatwiać na bieżąco – podkreśla jednak Marek Wojtkowski – Monitorujemy sytuację. Okazuje się, że mieszkańcy podchodzą do niej ze zrozumieniem. Nie mamy jakiś nadzwyczajnych wizyt w Urzędzie Miasta. Załatwiamy te sprawy, które są pilne. Staramy się pomagać Państwu jak tylko możemy – mówi prezydent.

Tak jak już wcześniej sygnalizowaliśmy uruchomione zostały sekcje osiedlowe MOPR. To one mają w najbliższym czasie pełnić kluczową rolę w systemie „samopomocy”, skierowanej do seniorów, czy osób szczególnie narażonych na niebezpieczne powikłania po zakażeniu koronawirusem.

Jeśli ktoś nie może wyjść z domu aby zaopatrzyć się w leki czy też żywność, staramy się pomagać. Będą pomagać zarówno wolontariusze, którzy zgłosili się na tę okoliczność, jak i pracownicy urzędu – powiedział dziś Marek Wojtkowski.

Co zrobić, by skorzystać z takiej formy pomocy? Gdzie się zgłosić i w jaki sposób? Te informacje znaleźć można na stronie internetowej MOPR.
Podczas briefingu prezydent miasta podziękował także mieszkańcom, za stosowanie się do zaleceń służb i ograniczenie codziennej aktywności. Nie da się ukryć, że miniony weekend był tego najlepszym dowodem. Włocławianie w zdecydowanej większości ograniczyli wyjścia z domu a ulice miasta pozostały puste.

Komentarze (1)


Ciekawa (2020-03-16 21:18:08) Zgłoś do moderacji
Szanowny Panie Prezydencie. Szacunek za poważne podejście do tematu, ale Pan pozwoli, że zaspokoję swoją ciekawość ... czy pracownicy socjalni są zabezpieczeni przed zakażeniem, a jeśli to w jaki sposób? Oni również mają rodziny, a wykonując powyższe zadania są potencjalnym roznosicielem zarazków ... Urząd Miasta jest świetnie zabezpieczony, a co z MOPR - czyżby gorszy sort ?...

Dodaj swój komentarz