Zamknij [X]

Sytuacja bez zmian – informuje prezydent

2020-03-15 14:38:14, Maciej Kowalczyk

Ani we Włocławku, ani w całym województwie nie zdiagnozowano dotąd przypadku zakażenia koronawirusem. Od jutra kontrole w galeriach handlowych. Miejskie spółki wstrzymują prace, które mogłyby skutkować wstrzymaniem dostaw mediów do naszych domów. To najważniejsze informacje przekazane dziś przez prezydenta miasta.

Marek Wojtkowski ponownie zabrał głos w sprawie sytuacji epidemiologicznej w mieście. Ta pozostaje bez zmian. We Włocławku nie zdiagnozowano osób dotkniętych zarażeniem. Służb wciąż nadzorują rozwój zdarzeń.

Nic szczególnego się nie dzieje – zapewniał prezydent po posiedzeniu miejskiego sztabu kryzysowego – To posiedzenie miał charakter prewencyjny. Wymienialiśmy się informacjami. (…) Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim służbom, które stają na wysokości zadania. Mam na myśli zarówno służbę ochrony zdrowia, jak i służby mundurowe.

Ratusz skontrolował dziś teren targowiska na alei Kazimierza Wielkiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozostało zamknięte. Jutro podobne kontrole przeprowadzone zostaną w galeriach handlowych. Policja i Straż Miejska kontrolować będą, czy przedsiębiorcy stosują się do zamknięcia sklepów w tych obiektach (oprócz sklepów spożywczych i aptek). Do niezwykłych okoliczności, w których znalazło się miasto dostosowują swoje działanie także miejskie spółki. MPWiK i MPEC wstrzymują wszystkie prace inwestycyjne, które mogłyby doprowadzić do przerwania dostaw mediów. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadza też restrykcje dotyczące procesu produkcyjnego. Ograniczony zostaje dostęp do ujęć wody. Wstrzymano też testy laboratoryjne.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz