Wojewodowie zawieszają zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej

2020-03-14 12:41:54, Maciej Kowalczyk

Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych wojewodowie zawiesili zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej i innych placówkach dziennego wsparcia. Z apelem w tej sprawie zwrócił się w środę do wszystkich wojewodów prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Decyzja o zawieszeniu zajęć ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej koronawirusem. Placówki będą nieczynne do 25 marca br.
Z apelem do wojewodów o zawieszenie zajęć w WTZ-ach zwrócił się w środę prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Krzysztof Michałkiewicz. Prezes PFRON zapewnił jednocześnie, że finansowanie placówek i innych projektów, w tej wyjątkowej sytuacji, nie zostanie wstrzymane.

Dziękuję wojewodom za szybką i zdecydowaną reakcję na sytuację, z jaką w ostatnich dniach mamy do czynienia. Jestem przekonany, że nasza solidarność i odpowiedzialność za słabszych przyniesie to dobre efekty – mówi Krzysztof Michałkiewicz.

Placówki dziennej pomocy społecznej to m.in. warsztaty terapii zajęciowej, centra integracji społecznej kluby integracji społecznej, dzienne domy i kluby seniora i środowiskowe domy samopomocy.

(inf. prasowa PFRON)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz