Elektromobilny Włocławek? W mieście powstanie 60 punktów ładowania pojazdów

2020-03-04 14:22:34, Maciej Kowalczyk

Rozwój elektromobilności jest jednym z podstawowych zadań, które stoją przed samorządami w Polsce. Nie chodzi tylko o rozwój „zielonego” transportu publicznego. Równie ważnym zadaniem staje się przygotowanie infrastruktury dla wzrastającej liczby pojazdów napędzanych energią elektryczną. Choć na razie nie jest ona imponująca ( do końca 2019 roku zarejestrowano ponad 10 tysięcy tego typu pojazdów) to należy się spodziewać, że w kolejnych latach będzie rosnąć.

Do tych zmian muszą dostosować się samorządy. W myśl obowiązujących przepisów w miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców (jednak nie więcej niż 150 tysięcy) powinno znaleźć się 60 punktów ładowania pojazdów. Gdzie znajdziemy je we Włocławku? Ratusz rozpoczyna konsultacje społeczne.

W ubiegłym roku otrzymaliśmy dofinansowanie na opracowanie planu elektromobilności miejskiej. W ramach tego planu chcemy przygotować też konsultacje społeczne i zapytać mieszkańców, gdzie takie stacje ładowania powinny się pojawić – wyjaśnia Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta.

Ratusz przedstawił już swoje propozycje lokalizacji. Według zamierzeń na terenie miasta powstanie 28 stacji ładowania (w każdej na kierowców czekać będą 2 punkty ładowania). Umieszczone będą na terenia całego miasta, chodzi m.in. o ulice Warszawską, Bechiego, Bauera, Szpitalną czy też Toruńską. Pełną listę znaleźć możemy tutaj.

Swoje uwagi do listy zgłaszać można mailowo, na dres:  dcieslikiewicz@um.wloclawek.pl lub osobiście w godzinach pracy ratusza do Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii, 3 Maja 22, pokój 38.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz