Zamknij [X]

Najlepsi z najlepszych – sportowcy z nagrodami

2020-02-19 13:12:42, Natalia Cieślak

Mistrzowie Polski i Europy, kajakarze, siatkarze, lekkoatleci, piłkarze, bokserzy, zawodnicy i trenerzy, pojawili się wczoraj we Włocławku na uroczystości wręczenia nagród zarządu województwa za sukcesy odniesione w ubiegłym roku.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 353 sportowców. To medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zarząd województwa przyznał także nagrody 122 trenerom oraz 12 działaczom sportowym.

Pula nagród wyniosła 321 tysięcy złotych, wysokość pojedynczej nagrody mieści się w przedziale od 250 do 5 tysięcy złotych i zależy od liczby i wagi odniesionych zwycięstw. Najwyższe nagrody odebrali złoci medaliści Mistrzostw Świata w Wioślarstwie -  Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Mateusz Wilangowski (KW Wisła Grudziądz) i Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz). Nagrody trenerskie wynoszą od 250 złotych do 3,75 tysiąca złotych, a dla działaczy 500-1000 złotych.

(Inf. prasowa UMWKP)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz