Zamknij X

Europa dla obywateli – spotkanie informacyjne w COPiW

2020-02-13 14:28:56, Maciej Kowalczyk

We włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się dziś spotkanie dotyczące pozyskiwania środków w ramach programu „Europa dla Obywateli”. Organizacje pozarządowe i instytucje samorządu mogą pozyskać od 25 do nawet 150 tysięcy euro na realizację przedsięwzięć.

Z programu rocznie korzysta kilkadziesiąt podmiotów w Polsce. Środki z UE dysponowane są na projekty związane z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej. To właśnie zainteresowani działaniem w tych spotkali się we Włocławku:

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom samorządu, trzeciego sektora, aktywistom, społecznikom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych zasad ubiegania się o dofinansowanie – wyjaśnia Honorata Maj z COPiW

Program, jak dotąd, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych beneficjentów z Polski. Rokrocznie kilkudziesięciu spośród nich otrzymuje dotacje na realizację przedsięwzięć. Ich wysokość uzależniona jest od podejmowanych przez organizatorów działań i zawiera się w przedziale od 25 do 150 tysięcy euro. Nic dziwnego więc, że polskie NGO i samorządy często decydują się na sięgnięcie po te środki.

Nim jednak złoży się aplikację warto poznać jego tajniki dowiedzieć się w jaki sposób składać swoje wnioski, jak wygląda procedura i jakie są kryteria oceny. To właśnie głównie tego mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania we Włocławku. Jednego z wielu realizowanych przez Polski Punkt Konsultacyjny programu.

Odwiedzamy różne miasta i opowiadamy o możliwościach tego programu - mówi Iwona Oleszczuk z PPK - Cieszymy się, że jest dobra frekwencja i zaangażowanie uczestników. Sporo wniosków z Polski jest składanych, również sporo projektów jest docenionych.

Szczegółowe informacje na temat programu „Europa dla obywateli” znaleźć można na stronie internetowej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz