Zamknij [X]

Pionek ruszył z nowym projektem. Dla wszystkich, od lat 5 do 105

2020-01-07 13:24:48, Maciej Kowalczyk

W niedzielę 5 stycznia wystartował nowy projekt stworzony przez Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących PIONEK. Uczestnicy „Od lat 5 do 105”, strzelali, pływali i rywalizowali na kręgielni.

To nie pierwsza impreza realizowana przez „Pionka” i skierowana nie tylko do członków klubu, ale także do mieszkańców miasta. Cykl „Od lat 5 do 105” ma na celu integrację trzech środowisk – dzieci i młodzieży, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Projekt sfinansowany został ze środków Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA w ramach programu sportowego „Wybieram sport – skreślam nudę”. W cyklu zajęć, które potrwają do marca, weźmie udział ogółem 300 uczestników. Podczas weekendowych spotkań korzystać będą z kręgielni, pływalni i strzelać z karabinka sportowego. 

Projekt wpisuje się też w dotychczasowe działania klubu:

Już od sześciu lat organizujemy szkółkę bowlingową dla dzieci. Co roku około 50 dzieci uczy się tutaj grać w bowling. Oprócz tego organizujemy też spotkania rodzinne, gdzie spotykają się dzieci, młodzież i dorośli – przypomina prezes „PIONKA” Grażyna Woźniak.

Podobne imprezy mają integrować, mają zapewniać zabawę i zapewniać możliwość wspólnego spędzenia czasu. Ale nie tylko. Mają także swój praktyczny wymiar, będąc okazją nie tylko do aktywności fizycznej, ale także nauki. Podczas zajęć uczestnicy mogą trenować umiejętności, pod okiem profesjonalnego instruktora.

Każdy jest w stanie nauczyć się bowlingu – mówi Jadwiga Rogacka z PIONKA – Dzieci, żeby się nie zniechęcały, mogą grać przy barierkach. Mają specjalnie wysuwane pomocnicze barierki, tak żeby kula nie wpadała do rynny. Osoby starsze też grają. Nie trzeba mieć ani dużo siły, ani kondycji fizycznej.

O czym może przekonać się każdy z uczestników spotkań. Projekt realizowany będzie do marca tego roku.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz