Spotkanie wigilijne w Aeroklubie Włocławskim

2019-12-16 09:43:32, Maciej Kowalczyk

W piątkowy wieczór 13 grudnia w siedzibie Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie gm. Włocławek odbyło się spotkanie wigilijne, które przy wigilijnym stole otworzył prezes Sławomir Sarnowski.

Spotkanie rozpoczął prezes Sławomir Sarnowski od powitania zaproszonych gości oraz kadry i pracowników aeroklubu z dyrektorem Markiem Kozińskim na czele. Swoją obecnością spotkanie uświetnili przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach: Roman Gołębiewski - Starosta Włocławski, Magdalena Korpolak-Komorowska – Wójt Gminy Włocławek wraz ze Zbigniewem Renieckim – Przewodniczącym Rady Gminy. Ponadto wśród licznie zebranych uczestników lotniczej wigilii, swoją obecnością nadali odpowiedniej rangi zacni członkowie i weterani Klubu Seniora Lotnictwa z przewodniczącym płk. pilotem w stanie spoczynku Krzysztofem Rynieckim.

Prezes Sławomir Sarnowski podkreślił w swoim wystąpieniu, że wspólne spotkania wigilijne są ważną tradycją w Aeroklubie Włocławskim, które będą kontynuowane w przyszłości. Przy okazji nie omieszkał podziękować wszystkim za tak liczne przybycie i uczestnictwo w spotkaniu wigilijnym oraz wszystkim działaczom i członkom za udany i bezpieczny mijający rok. Na zakończenie swojego wystąpienia złożył wszystkim tradycyjne świąteczno-noworoczne życzenia. Z pośród zaproszonych gości kolejno zabierali głos: Roman Gołębiewski – Starostwa Włocławski, który podziękował Zarządowi i dyrekcji Aeroklubu za całoroczną współpracę, godne reprezentowanie powiatu włocławskiego na arenie krajowej i międzynarodowej przy organizacji różnej kategorii zawodów i mistrzostw, które miały miejsce na terenie Aeroklubu Włocławskiego w 2019 roku. Również pani wójt - Magdalena Korpolak-Komorowska i przewodniczący RG Zbigniew Reniecki, podziękowali w imieniu samorządu i całej społeczności Gminy Włocławek za zaproszenie do udziału w spotkaniu wigilijnym, za 60 lat działalności na terenie gminy i powiatu, przy okazji okrągłej 100 letniej rocznicy powstania Aeroklubu Polskiego. Na zakończenie swoich wystąpień wszyscy przedmówcy złożyli wszystkim stosowne życzenia.

Po części oficjalnej słowo Boże oraz świąteczne błogosławieństwo wygłosił  ks. Sławomir Deręgowski – proboszcz parafii pw. św. Stanisława we Włocławku, po którym uczestnicy dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i przystąpili do degustacji przepysznych potraw wigilijnych.   

Wspólne spotkanie szybko upłynęło w radosnej i świątecznej atmosferze przy choince, kolędach i wspomnieniach, których nie było końca. Zarząd Aeroklubu dziękuję za spotkanie i do zobaczenia za rok.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz