Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy przez 3 dni!

2019-12-13 18:00:33, Maciej Kowalczyk

Od piątku na placu Wolności znaleźć można wszystko co potrzebne nam będzie do świątecznych przygotowań. 60 stoisk, Święty Mikołaj, Food Tracki, słowem - zaczyna się Włocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.

W piątek 13 grudnia na placu Wolności swoje podwoje otworzyło 60 stoisk i kramów z rzemiosłem i elementami świątecznymi. Przez trzy dni: od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia w udekorowanych domkach będzie można kupić wszystko, co kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia, m.in.: ozdoby, rękodzieło artystyczne, wiktuały świątecznej kuchni itp. Podczas Jarmarku znajdą się również stoiska oferujące biżuterię, ceramikę, wyroby z drewna.

Najmłodsi będą mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi: zapraszamy na wspólne malowanie bombek i klejenie łańcucha. Wykonane własnoręcznie przez dzieci elementy ozdobią trzymetrową choinkę w centrum miasta. Będzie okazja do zrobienia zdjęć ze św. Mikołajem, przejażdżki jego kolejką a także napisania listu do świętego z brodą – taki list doręczy do adresata Poczta Polska.

Z jarmarkowej sceny popłynie dużo świątecznej muzyki, nie zabraknie wspólnego kolędowania. W sobotę 14 grudnia zapraszamy na koncert „Pamiętamy o Tobie, Św. Mikołaj i ja”. Pojawi się również Strefa Smaków Food Trucków.

W piątek i sobotę jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do 19.00 w niedzielę od 10.00 do 17.00.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz