Już jutro startuje Jarmark Bożonarodzeniowy

2019-12-12 09:13:42, Maciej Kowalczyk

Święty Mikołaj, świąteczne wypieki, wędliny, miody i inne specjały. Do tego rękodzieło, wyjątkowe ozdoby i specjalna strefa Strefa Smaków Food Trucków. Jutro rozpoczyna się coroczny "Jarmark Bożonarodzeniowy".

Wszystkie te atrakcje czekać będą na włocławian od piątku do niedzieli 15 grudnia. Wystawcy, jak co roku, wypełnią plac Wolności. Także tutaj najmłodsi bez trudu znajdą Świętego Mikołaja i wezmą udział w licznych, przygotowanych dla nich atrakcjach.

To jednak głównie impreza skierowana do tych wszystkich, którzy chcą zaopatrzyć się w wyjątkowe świateczne ozdoby, czy upominki dla najbliższych. Jak co roku na jarmarku spotkać będzie można stoiska rękodzielników z regionu i całej Polski. Nad stoiskami unosić się też będą smakowite zapachy świątecznych specjałów.   Do udziału w jarmarku łącznie zgłosiło się ponad 60 wystawców, którzy zaproponują zwiedzającym m.in.: regionalne pieczywa i wędliny, ciasta, pierniki, sery, ozdoby, upominki, przyprawy kulinarne, kawy, herbaty, świece, miody, konfitury, kartki świąteczne, gadżety z Włocławka.

Pojawi się też specjalna Strefa Smaków Food Trucków. Na włocławskich smakoszy czekać będą specjały kuchni bałkańskiej, azjatyckiej, gruzińskiej i meksykańskiej. Nie zabraknie również streetfoodowych klasyków i kanapek premium z pastrami i szarpanym mięsem. Wielbicieli słodkości z pewnością ucieszą food trucki z hiszpańskimi churrosami serwowanymi z nutellą i amerykańskimi donutami ze smakowitymi dodatkami. Wszystkie smakołyki będzie można spokojnie zjeść w dużym i ogrzewanym namiocie konsumpcyjnym, który znajdzie się na terenie Jarmarku.

Zapraszamy. Stoiska otwarte będą od 11.00 do 19.00.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz