#Q4news. Pożar przy Wienieckiej. Dwie osoby w szpitalu

2019-11-04 16:25:07, Maciej Kowalczyk

Wczoraj około godziny 22:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku otrzymał informacje o pożarze w wielorodzinnym budynku przy ulicy Wienieckiej. Pożar wybuchł na klatce schodowej, jako przyczynę strażacy wskazują podpalenie.

Akcja gaśnicza trwała do godziny 2:00. Na miejscu, oprócz pięciu zastępów Straży Pożarnej pojawili się też policjanci, strażnicy miejscy i trzy zespoły ratownicze pogotowia. W wyniku zatrucia dymem poszkodowane zostały cztery osoby. Dwie wymagały hospitalizacji. 

Strażacy ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie ubrań składowanych przez jednego z mieszkańców na korytarzu, na pierwszym piętrze budynku. Sytuacja była dramatyczna. Duże zadymienie utrudniało ewakuację 30 mieszkańców bloku. Część z nich trzeba było ewakuować za pomocą drabin przystawnych. Pierwotnie planowano użyć w tym celu podnośnika, okazało się to jednak niewykonalne z powodu drzew otaczających budynek. 

Trwa szacowanie strat po pożarze. Uszkodzeniu na skutek dymu i temperatury uległa klatka schodowa bloku, oraz trzy znajdujące się w nim mieszkania. Z uwagi na procedury odłączono też instalacje elektryczne i grzewcze. Do południa mieszkańcy nie mogli korzystać z energii elektrycznej. 

Więcej w materiale wideo.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz