Judocy z Włocławka brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików

2019-10-28 10:44:10, Maciej Kowalczyk

Dwa brązowe medale zdobyli judocy MKS Olimpijczyk Włocławek podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju.

W wadze 55 kg brązowy medal zdobył Eryk Neumann. Drugi medal dla Olimpijczyka w wadze 73 kg zdobył Wiktor Lewandowski.

Warto dodać, że w 2019 roku judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek zdobyli 5 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych: złoto – Angelika Szymańska (Mistrzostwa Polski Młodzieży), srebro – Wiktoria Tomczak (Mistrzostwa Polski Juniorek), brąz – Angelika Szymańska (Mistrzostwa Polski Seniorek), Eryk Neumann (Mistrzostwa Polski Młodzików), Wiktor Lewandowski (Mistrzostwa Polski Młodzików)

Oprócz tegorocznych medali Mistrzostw Polski najlepsza zawodniczka klubu – Angelika Szymańska triumfowała podczas 3 turniejów międzynarodowych.

Trenerami judoków są: Aneta Szczepańska, Roman Stawisiński i Bartosz Zieliński.