Policyjna lekcja „Bezpieczny senior"

2019-10-09 15:29:06, Maciej Kowalczyk

Nauka kojarzy się powszechnie ze szkołą, a ta z dziećmi i młodzieżą, tymczasem zdobywanie wiedzy trwa przez całe życie i wiąże się także ze sposobami unikania zagrożeń. W zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom pomagają spotkania policjantów nie tylko z dziećmi, ale także z osobami starszymi. Funkcjonariusze uwrażliwiają seniorów na sytuacje, w których mogą oni stać się ofiarą przestępstwa i informują jak postępować w przypadku zagrożenia. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj w Centrum Kultury „Browar B" we Włocławku w ramach obchodów „senioraliów".

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zajmujące się na co dzień edukacją najmłodszych, spotkały się wczoraj (08.10.2019) z seniorami obchodzącymi swoje święto. Funkcjonariuszki realizując program „Bezpieczny senior" przestrzegały osoby starsze przed metodami wykorzystywanymi przez oszustów, w tym „na wnuczka" czy „na policjanta".

O tym, że takie spotkania i apele policjantów są potrzebne, świadczyć może prawidłowa reakcja osób starszych na wystąpienie takiego zagrożenia. Jedna z podobnych sytuacji miała miejsce w poniedziałek ( 07.10.2019) po południu. Do 70-latki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta CBŚP i pod legendą okradania kont bankowych usiłował uzyskać jej dane i numer rachunku bankowego. Kobieta  zachowała jednak czujność i nie przekazała oszustowi żadnych informacji. Dzięki temu uchroniła się przed kradzieżą oszczędności.

Funkcjonariuszki podczas prelekcji przedstawiały osobom starszym metody postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia związanego z oszustwami. Zwracały szczególną uwagę na to, by nigdy nie wpuszczać nieznajomych do mieszkania oraz nie przekazywać telefonicznie żadnych danych. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń informowały by korzystać z numeru alarmowego 112 i zawsze zgłaszać policjantom nawet nieudane próby wyłudzenia pieniędzy.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz