6. Anwil Półmaraton wystartuje w niedzielę

2019-10-02 09:20:36, Maciej Kowalczyk

Na dystansie 21 097 metrów rywalizować będzie kilkuset biegaczy z całej Polski. Na starcie imprezy staną także młodzi lekkoatleci. Jak co roku przygotowano dla nich imprezę "Anwilki na Start". Organizatorzy zapewniają, że w tym roku, tylko w minimalnym stopniu utrudnią poruszanie się po ulicach miasta.

Trasę biegu poprowadzono w tym roku tak, by tylko raz przecinała "krajową jedynkę", poza tym będzie prowadziła przez ulice, dla których istnieje alternatywny przejazd a w znacznej części nawet poza ulicami. Bulwary wiślane, włoclawskie parki położone wzdłuż rzeki Zgłowiączki - to tam spotkać będzie można biegaczy.

Z zawodnikami spotykamy się o 10:45. Wspólna rozgrzewka, razem z dziećmi. (...) W tym roku będzie to aż 500 dzieci. Dziękujemy serdecznie naszemu głównemu sponsorowi, za to, że dzieci będa mogły biegać. Każde dziecko otrzyma medal - mówił na wczorajszej konferencji prasowej, poświęconej imprezie, Marek Wódecki z Vectry Włocławek, organizatora biegu.

Najmłodsi biegacze spróbują natomiast swoich sił w  biegach Bąbli, Pszczółek, Skrzatów, Krasnali, Smerfów i Zuchów. Ci starsi (powyżej 16 roku życia) powalczą o medale 6. Anwil Półmaratonu Włocławek w ramach 12 kategorii wiekowych, kategorii open – w obu przypadkach oddzielnie kobiety i mężczyźni oraz wspólnej klasyfikacji drużynowej. 

Bardzo się cieszę, że możemy zaprosić mieszkańców Włocławka do uczestnictwa i do kibicowania. (...) Liczba uczestników jest zbliżona do ubiegłorocznej. To nas bardzo cieszy, że tych imprez biegowych w całej Polsce jest coraz więcej, bo wszystkim nam zależy na zdrowym społeczeństwie - podkreślał prezydent Marek Wojtkowski.

Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie sponsorów. Tym największym, tytularnym jest oczywiście Anwil S.A.

Anwil to spółka o kluczowym znaczeniu dla regionu. Dlatego angażujemy się w przedsięwzięcia, które mają promować województwo kujawsko-pomorskie, stąd jesteśmy tytularnym partnerem Półmaratonu. Zachęcam wszystkich do udziału (...) Sport to zdrowie - mówił Jarosalw Chmielewski, Członek Zarządu Anwil S.A.

Wszystkich uczestników dopingować będą w tym roku gwiazdy sportu, wśród których znajdą się m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz