Zostań wolontariuszem w VI ANWIL Półmaratonie we Włocławku

2019-09-17 10:10:11, Maciej Kowalczyk

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu prowadzi rekrutację wolontariuszy do VI ANWIL Półmaraton Włocławek. Nabór potrwa do 25 września. Organizatorzy poszukują 100 wolontariuszy w wieku od 16 do 65 lat.

Na sukces półmaratonu pracuje wiele osób. Kluczową rolę odgrywa wolontariat. Nabór właśnie się rozpoczął. Organizatorzy poszukują 100 wolontariuszy w wieku od 16 do 65 lat. W zamian za pomoc przy organizacji półmaratonu wolontariusze otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie, ubezpieczenie, koszulki i posiłek regeneracyjny. Wolontariuszy obowiązywać będzie spotkanie organizacyjne – o terminie szkolenia poinformujemy indywidualnie w późniejszym terminie.

Organizatorem rekrutacji wolontariuszy jest Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. 
Na każdym etapie organizacji biegu, Twoje wsparcie jest niezbędne! Dołącz do grona organizatorów i pomóż biegaczom spełniać marzenia!
Chętni będą mogli sprawdzić się w realizacji następujących zadań:

Punkt żywieniowy na trasie – Wolontariusze odpowiadają za przygotowanie punktu w taki sposób, aby sprawnie podawać kubeczki z napojami spragnionym biegaczom, posiłek regeneracyjny. Do zadań wolontariuszy należy przygotowanie punktu, czyli rozłożenie stołów, napełnienie kubeczków napojami, przygotowanie bananów itp., a po zakończonym biegu posprzątanie punktu, czyli zebranie zużytych kubeczków oraz wszystkich pozostałych artykułów, poskładanie stołów.
 Grupa do zadań specjalnych – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy, którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy
Obsługa trasy biegu – bardzo ważna funkcja. Z jednej strony wolontariusze dbają o bezpieczeństwo biegaczy, informują pieszych i kierowców o trwających zawodach. Z drugiej strony mogą służyć biegaczom wskazaniem kierunku biegu. Pilnują również, żeby żaden z biegaczy nie skrócił przypadkowo trasy biegu.

Zapisy prowadzone są przez naszą stronę internetową COP.

(Inf. prasowa COP)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz