EKO Szkoła w MPEC zaprasza uczniów i przedszkolaki

2019-09-16 15:58:12, Maciej Kowalczyk

EKO Szkoła to nowy projekt edukacyjny realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. O ile wcześniej pracownicy MPEC odwiedzali uczniów włocławskich szkół w placówkach, aby tam prowadzić „Lekcje Ciepła”, w tym roku odwiedzić można siedzibę spółki i skorzystać z wyjątkowego programu.

Kształtowanie postaw ekologicznych i pokazywanie zalet ciepła systemowego, jako tego, które jest rozsądną, bardziej ekologiczną alternatywą dla pojedynczych pieców ogrzewających często nasze domy – to główny cel tego programu, realizowanego w całości ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotacja w wysokości 50 tysięcy złotych umożliwiła zarówno wyposażenie pracowni, jak i mamy środki na gadżety. Każde dziecko, które odwiedzi EKO Szkołę otrzyma taki pamiątkowy pakiet – mówi prezes spółki Andrzej Walczak .

EKO Szkoła powstała w nieużywanym od dłuższego czasu budynku B, w siedzibie MPEC. To tam, wyremontowano i wyposażono dwa pomieszczenia, w których młodzi włocławianie mogą zrozumieć jak powstaje ciepło i dowiedzieć się jak być bardziej „eko”. Na odwiedzających czekają pomoce dydaktyczne, a w samej pracowni znaleźć można także elementy konstrukcyjne, jakie na co dzień ukryte są przed naszym wzrokiem w systemach dostarczania ciepła. Mało tego, na wycieczki czeka jeszcze możliwość odwiedzenia miejskiej ciepłowni i naocznego przekonania się, jak powstaje energia cieplna, która później płynie do naszych mieszkań.

Dlaczego nowy projekt MPEC skierowany jest do najmłodszych? Odpowiedź jest prosta, w dobie walki z „ niską emisją” i smogiem, uświadamianie, jak walczyć z problemem, najlepiej zacząć od najmłodszych lat.

Wiadomo, że dzieci mają silną „moc sprawczą” i są w stanie przekonać, przede wszystkim rodziców, starsze rodzeństwo – dodaje prezydent Marek Wojtkowski.

EKO szkoła czeka na odwiedzających. Jako pierwsi odwiedzili ją uczniowie, ze Szkoły Podstawowej nr 11. Kolejne placówki, wciąż mogą zapisywać się na prowadzone tam zajęcia. Chodzi tu nie tylko o szkoły, ale także włocławskie przedszkola. Terminy wizyt można zarezerwować za pośrednictwem sekretariatu MPEC.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz