Dwie osoby ranne. Wypadek na ul. Toruńskiej

2019-09-10 10:04:43, Maciej Kowalczyk

W niedzielę (8 września) po godzinie 10:00 na ulicy Toruńskiej we Włocławku autobus przewożący 21 pasażerów w kierunku Gdańska zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policjantów, do czołowego zderzenia autobusu z osobowym Volkswagenem doszło na skutek utraty panowania nad pojazdem, przez 55-letniego kierowcę autobusu. To on, jadąc w stronę Torunia, zauważył przed sobą dwa pojazdy osobowe, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych.

Chcąc uniknąć wjechania w stojące pojazdy zaczął hamować i stracił panowanie nad autobusem. To spowodowało, że pojazd zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnie lekko uderzając w jeden z stojących pojazdów przed przejściem dla pieszych. Dalej autobus wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw poruszającego się w stronę centrum Włocławka. W wyniku uderzenia 30-letnia kierująca vw została zabrana do szpitala, natomiast po pewnym czasie także tam trafił pasażer osobówki. Autobusem podróżowało 21 pasażerów oraz dwóch kierowców, którym nic się nie stało i pozostali na miejscu zdarzenia. Do wyjaśnienia przyczyn mundurowi zatrzymali 55-letniego kierującego autobusem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy - informuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska z Zespołu Prasowego KMP.

Na miejscu, oprócz służb i ratowników, pojawił się także autobus komunikacji miejskiej, w którym uczestnicy zdarzenia oczekiwali na dojazd zastępczego pojazdu. Po zakończeniu czynności udali się oni w dalszą drogę. Przez cztery godziny droga K-91 w kierunku Łodzi była zablokowana, a policjanci zorganizowali objazd. 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz