Prace Letosławy Charaszkiewicz we wrześniu w GSW

2019-08-29 12:19:49, Maciej Kowalczyk


kiedy 2019-09-06 | 18:00 gdzie GSW

Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku ma zaszczyt gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Jej prace będzie można podziwiać we Włocławku od 6 do 29 września.

Artystka pochodzi z Duninowa koło Płocka, ale od dziesiątego roku życia jest mieszkanką Włocławka. Po studiach na PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi rozpoczęła pracę jako projektantka ubioru w zakładach odzieżowych i dziewiarskich. Najpierw w sieradzkich zakładach Sira, a następnie włocławskich Włodena i Sawena, z którymi była związana aż do ich zamknięcia. Była także pracownikiem Galerii Sztuki Współczesnej. Po zakończeniu kariery zawodowej skupiła się na działaniach artystycznych.

Czerpanie z natury to fundament twórczości Letosławy Charaszkiewicz, lecz nie jest to równoznaczne z jej wiernym naśladowaniem. Na jubileuszowej wystawie będzie można zobaczyć przekrój dorobku artystycznego, a także najnowsze kompozycje. Jej twórczość sięga poza utarty szlak malarstwa i rysunku. Dlatego też wśród prac prezentowanych na wystawie znajdziemy kolaże, asamblaże, tkaniny i dzianiny artystyczne, projekty ubiorów i biżuterii, kompozycje recyklingowe.

 Wernisaż 6 września o godzinie 18:00. Wystawa będzie prezentowana w odu salach wystawowych.

(Inf. prasowa GSW)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz