Już jutro Tykociński Włocławek Film Festival

2019-08-21 08:44:27, Maciej Kowalczyk

W dniach od 22 do 24 sierpnia 2019 roku Fundacja AriAri oraz Fundacja Ładowarka zapraszają na Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF) upamiętniający Józefa Tykocińskiego "Tykocinera" – światowego pioniera filmu dźwiękowego.

W czwartek 22 sierpnia po godzinie 20:00 (wraz z zachodem Słońca) organizatorzy zapraszają do amfiteatru w Parku na Słodowie, gdzie wyświetlona zostanie „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Wydarzenie poprowadzi Anna Dymek, filmoznawczyni i koordynatorka płockiej edycji projektu Filmoterapia.

 Piątek 23 sierpnia będzie przebiegał pod znakiem Włocławka i jego „filmowej” historii. O godz. 18.00, od Café Śródmieście (ul. 3 maja 9) rozpocznie się spacer szlakiem włocławskiego modernizmu. Do architektonicznej podróży w czasie i do Włocławka „pamiętającego” jeszcze Józefa Tykocińskiego, organizatorzy zapraszają wraz z dr hab. Michałem Pszczółkowskim z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. O godz. 20.00 na parkingu „Mrówki” rozpocznie się pokaz „Celulozy”, filmu Jerzego Kawalerowicza przedstawiającego dzieje Włocławka i jego największego zakładu przemysłowego, nazywanego polską „Ameryką”. Historyczne tło filmu opisze dr Tomasz Dziki, kierownik włocławskiego oddziału Archiwum Państwowego w Toruniu.

 Tykociński Włocławek Film Festival zwieńczony zostanie w sobotę, 24 sierpnia, zaaranżowaną w centrum Włocławka przestrzenią kulturalno – edukacyjną na ulicy 3 Maja, między ul. Przedmiejską a placem Wolności. Od godziny 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i dyskusjach, nie tylko na tematy filmowe. O godz. 15.00 sprzed kawiarni obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9 poprowadzony zostanie kolejny spacer, tym razem śladami detali architektonicznych włocławskiego Śródmieścia. Oprowadzać będą: Marta Wasilewska - fotografka i eksploratorka architektury oraz dr Tomasz Dziki.

 Po spacerze, o godz. 17.00 u zbiegu 3 Maja i placu Wolności odbędzie się koncert muzyki filmowej, czyli recital fortepianowy w wykonaniu włocławianina Jacka Szczepańskiego.

 Projekt dofinansowany w ramach programu Kultura Interwencje 2019, Narodowego Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Włocławek, w ramach Programu wsparcia inicjatyw lokalnych.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz