Uwaga – oszuści próbują wyłudzić pieniądze!

2019-07-17 13:35:33, Maciej Kowalczyk

Pamiętajmy, że przez telefon każdy może podawać się za Twojego krewnego czy funkcjonariusza prowadzącego akcje przeciwko oszustom. Nie ufajmy swoim rozmówcom i dzwońmy do rodziny czy służb przed przekazaniem pieniędzy!

Dzisiaj (17.07.2019) otrzymaliśmy cztery zgłoszenia, gdzie pod legendą ataku hakerskiego na konta próbowano wyłudzić pieniądze. Na szczęście we wszystkich przypadkach włocławianie nie dali się oszukać.

Oszuści działający między innymi metodą "na policjanta prowadzącego akcje przeciwko hakerom" wciąż próbują wyłudzać pieniądze od starszych osób. W związku z zgłoszeniami jakie wpłynęły dzisiaj (17.07.19) od pokrzywdzonych, których próbowano oszukać w ten właśnie sposób kolejny raz prosimy o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych. Jeżeli ktoś z drugiej strony telefonu prosi nas o pieniądze czy hasła do kont lub przekazanie pieniędzy na akcję, to zawsze skontaktujmy się z rodziną lub policjantami. Taki telefon pozwoli nam na uchronienie naszych oszczędności przed utratą.

Przestrzegamy szczególnie osoby starsze, które dysponują telefonami stacjonarnymi, a ich nazwiska figurują w książkach telefonicznych. To właśnie najczęściej oszuści dzwonią do nich.
Jeżeli odebraliśmy taki telefon od oszustów to zawsze należy zawiadomić Policję pod numerem alarmowym 112!

(Inf. Prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz