Zamknij [X]

Rozpoczęły się „Kreatywne Wakacje 5”

2019-07-11 09:56:35, Maciej Kowalczyk

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” 8 lipca 2019 roku rozpoczęła wakacyjne zajęcia w ramach piątej, jubileuszowej edycji projektu „Kreatywne Wakacje”.

Udział w nich biorą dzieci z Włocławka, w trzech grupach wiekowych. Fundacja „Vladislawia” przygotowała różnorodny program zajęć aktywizujących wiele sfer życia najmłodszych.

Każda grupa rozpoczyna swój turnus od warsztatów psychologicznych i gier planszowych, które integrują, uczą współpracy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach a nawet umiejętności wygrywania i przegrywania.

W programie „Kreatywnych Wakacji 5” są zajęcia uczące podstaw pierwszych pomocy przedmedycznej i zdrowego stylu życia pn. „Pan Doktorek na wakacjach” oraz ścieżka edukacyjna w Nadleśnictwie Włocławek i ognisko z kiełbaskami. Jest też miejsce na aktywność fizyczną – przygotowano zajęcia sportowe, zabawy w Parku Trampolin oraz zajęcia taneczne. Zajęcia wakacyjne trwają do 26 lipca.

„Kreatywne Wakacje 5” współfinansowane są przez Gminę Miasto Włocławek w ramach zadania pn. Prowadzenie działań profilaktycznych poprzez zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie wakacji letnich.

(Inf. prasowa Urząd Miasta)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz